Kontakta oss

Reception

Öppet måndag – fredag kl 13-15

För att minska risken för smittspridning tar vi tills vidare endast emot bokade besök och begränsar receptionens öppettider. Vi ber dig som är förkyld eller har förkylningssymptom att inte besöka oss.

Telefontid privatkunder

Måndag – fredag kl 8-15
Telefon: 020-63 00 63
E-post: info@gastrikeatervinnare.se

Telefontid företagskunder

Måndag – fredag kl 7-16
Telefon: 026-17 84 15
E-post: info@gastrikeatervinnare.se


Adress och organisationsnummer

Gästrike återvinnare
Besök: Utmarksvägen 16
Post: Box 722, 801 28 Gävle
Organisationsnr: 222000-1339


Faktura

Gästrike återvinnare tar endast emot e-fakturor från och med 1 april 2019. Läs mer om varför här.

Vår VAN-leverantör är Inexchange.  Vi tar emot elektroniska fakturor i formatet Peppol bis billing 3. Vårt PEPPOL-ID är 0007:2220001339 eller 0088:7362220001339. För er som inte kan skicka i Peppol bis billing 3 är vårt GLN-nummer: 7362220001339.

Behöver du hjälp?

För dig som redan har en tjänst för att skicka e-fakturor

Ange GLN-nummer enligt ovan. Gästrike återvinnares samarbetspartner/operatör är InExchange. Kontakta er befintliga operatör vid behov av hjälp.

För dig som inte har en tjänst för att skicka e-fakturor

Vår samarbetspartner InExchange erbjuder er som inte har ett affärssystem eller bokföringsprogram att manuellt registrera 100 fakturor/år kostnadsfritt direkt via deras webportal InExchange Web. På InExchange webbsida kan du läsa mer om hur man börjar skicka e-faktura. Där finns också en instruktionsfilm. Du kan också kontakta InExchange på telefon 0500-446360, välj 1 för att komma direkt till en kontaktperson.

 

 

 

Kontaktpersoner
Förbundsdirektör

Anna-Karin Karlsson
026–17 71 46
anna-karin.karlsson@gastrikeatervinnare.se

 

Förbundssekreterare

Tücsi Lajos
026-17 73 78
tucsi.lajos@gastrikeatervinnare.se

 

Stab

Maria Norman, ekonomichef
026–17 29 18
maria.norman@gastrikeatervinnare.se

 

Carolina Karlsson, HR-chef
026–17 29 20
carolina.karlsson@gastrikeatervinnare.se

Marknad & kommunikation

Johan Englund, chef marknad & kommunikation
026–17 29 74
johan.englund@gastrikeatervinnare.se

 

Marknad

Thomas Bäck, säljare
026–17 29 33
thomas.back@gastrikeatervinnare.se

 

Thomas Östberg, säljare
026–17 29 21
thomas.ostberg@gastrikeatervinnare.se

 


Kommunikation

Anette Noack, kommunikatör
026–17 29 24
anette.noack@gastrikeatervinnare.se

 

Madelene Åhlström, kommunikatör
madelene.ahlstrom@gastrikeatervinnare.se 

 

Eva Johansson, miljöpedagog
026–17 82 09
eva.johansson@gastrikeatervinnare.se

 

Mirja Hagström, miljöpedagog (föräldraledig)
mirja.hagstrom@gastrikeatervinnare.se

 

Karin Brolin, miljöpedagog
026-17 23 70
karin.brolin@gastrikeatervinnare.se

 

Malin Bäcklin, miljöpedagog
026-17 29 25
malin.backlin@gastrikeatervinnare.se

 


Internationella relationer

Per-Olof Hallberg, internationella relationer
026–17 29 23
per-olof.hallberg@gastrikeatervinnare.se

Kundservice & administration

Louise Cedemar, chef kundservice & administration
louise.cedemar@gastrikeatervinnare.se

 

 

Återvinningscentraler & produktionsstöd

Per Sundström, chef återvinningscentraler och produktionsstöd
026–17 29 22
per.sundstrom@gastrikeatervinnare.se

Verksamhetsstöd & utveckling

Michael Wagner, chef verksamhetsstöd och utveckling
026–17 29 73
michael.wagner@gastrikeatervinnare.se

 

Åkeri

Robin Melin (ny i tjänst från och med 11 januari 2021)

Matakuten

Lasse Wennman
076–006 01 00
matakuten.gavle@gmail.com