Kontakta oss

Fredag den 14 juni stänger receptionen klockan 14.00 på grund av utbildning.
Kundservice har öppet enligt ordinarie tid. 

Kundservice
Privatkunder

Öppet måndag – fredag kl 8-15
Telefon: 020-63 00 63
E-post: info@gastrikeatervinnare.se

Företagskunder

Öppet måndag – fredag kl 7-15 (juni-augusti)

Telefon: 026-17 84 15
E-post: info@gastrikeatervinnare.se


Adress och organisationsnummer

Gästrike återvinnare
Post: Box 722, 801 28 Gävle
Besök: Utmarksvägen 16
Organisationsnr: 222000-1339


Faktura

Gästrike återvinnare tar endast emot e-fakturor från och med 1 april 2019. Läs mer om varför här.
Gästrike återvinnares GLN-nummer är 7362220001339 och vår samarbetspartner/operatör är InExchange.

Behöver du hjälp?

För dig som redan har en tjänst för att skicka e-fakturor

Ange GLN-nummer enligt ovan. Gästrike återvinnares samarbetspartner/operatör är InExchange. Kontakta er befintliga operatör vid behov av hjälp.

För dig som inte har en tjänst för att skicka e-fakturor

Vår samarbetspartner InExchange erbjuder er som inte har ett affärssystem eller bokföringsprogram att manuellt registrera 100 fakturor/år kostnadsfritt direkt via deras webportal InExchange Web. På InExchange webbsida kan du läsa mer om hur man börjar skicka e-faktura. Där finns också en instruktionfilm. Du kan också kontakta InExchange på telefon 0500-446360, välj 1 för att komma direkt till en kontaktperson.

 

 

 

Kontaktpersoner
Marknad och kundservice

Johan Englund, chef marknad och kundservice
026–17 29 74
johan.englund@gastrikeatervinnare.se

 

Marknad

Robert Gunnarsson, säljare
026-17 84 18
robert.gunnarsson@gastrikeatervinnare.se

 

Thomas Bäck, avfallskoordinator
026–17 29 33
thomas.back@gastrikeatervinnare.se

 

Thomas Östberg, säljare
026–17 29 21
thomas.ostberg@gastrikeatervinnare.se

 


Kommunikation
Anette Noack, kommunikatör
026–17 29 24
anette.noack@gastrikeatervinnare.se

 

Helen Söderlund, kommunikatör
026-17 73 39
helen.soderlund@gastrikeatervinnare.se 

 

Eva Johansson, miljöpedagog
026–17 82 09
eva.johansson@gastrikeatervinnare.se

 

Mirja Hagström, miljöpedagog
026-17 29 25
mirja.hagstrom@gastrikeatervinnare.se

 

Karin Brolin, miljöpedagog
026-17 23 70
karin.brolin@gastrikeatervinnare.se

 

Logistik, behandling och återvinningscentraler

Per Sundström, chef logistik, behandling och återvinningscentraler
026–17 29 22
per.sundstrom@gastrikeatervinnare.se

Internationella relationer

Per-Olof Hallberg, chef internationella relationer
026–17 29 23
per-olof.hallberg@gastrikeatervinnare.se

Kvalitet

Michael Wagner, chef kvalitetsavdelningen
026–17 29 73
michael.wagner@gastrikeatervinnare.se

 

Anna Thelberg, personalsamordnare
026–17 73 78
anna.thelberg@gastrikeatervinnare.se

Ekonomi

Maria Norman, chef ekonomi
026–17 29 18
maria.norman@gastrikeatervinnare.se

Förbundsdirektör

Anna-Karin Karlsson
026–17 71 46
anna-karin.karlsson@gastrikeatervinnare.se

Matakuten

Lasse Wennman
076–006 01 00
matakuten.gavle@gmail.com